Z dziećmi po górach – gdzie warto pojechać na wakacje z dzieckiem?

Jak odpocząć na wakacjach z dzieckiem Sprawdzone sposoby na urlop nad morzem

Jesteś fanem gór i zastanawiasz się gdzie wyjechać na wakacje z dzieckiem, by je zarazić miłością do Tatr? Wbrew pozorom podczas wakacji z dziećmi w górach można sobie pozwolić na piesze wędrówki nawet z małym dzieckiem! Gdzie warto pojechać z dzieckiem w góry?

Dla wielbicieli gór nie ma rzeczy niemożliwych. Chyba że dla rodziców trzylatków, którzy potwierdzają, że z dzieckiem w tym wieku najlepiej udać się na dłuższe spacery, zamiast na wycieczki po górskich szlakach. Jeśli jesteś rodzicem małego dziecka, które bez problemu możesz nieść w nosidle, to polecamy Ci wczasy w górach z dziećmi, zarówno w Tatrach i na Podhalu, jak i Bieszczadach oraz Beskidach. Każdy z tych regionów skrywa niesamowite atrakcje turystyczne, dlatego każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie!

Piesze wędrówki dla każdego – bez względu na wiek

Jeśli należysz do osób, które nie wyobrażają sobie udanego urlopu bez pieszych wędrówek, to zdecyduj się na odwiedzenie najpopularniejszych miejscowości w Tatrach i na Podhalu. Na wakacje w górach z dziećmi możesz pojechać do Zakopanego, czyli do stolicy polskich Tatr. Na górskie wędrówki w tym regionie możesz wybrać łatwe trasy, które są odpowiednie dla maluchów. Możesz też skorzystać z możliwości wjechania kolejką na Kasprowy Wierch i Gubałówkę, co z pewnością spodoba się każdemu dziecku. Na Gubałówce możesz zdecydować się na zabawę na zjeżdżalni grawitacyjnej albo w parku linowym.

Wybierasz się w Bieszczady i zastanawiasz się, co tam możesz robić z dzieckiem? Możesz pojechać do miejscowości Rymanów w województwie podkarpackim, gdzie znajdziesz ośrodki wypoczynkowe przyjazne dzieciom. Będą świetną bazą wypadową w góry. Większość placówek w tym regionie proponuje rodzicom zajęcia z animatorami, dzięki którym rodzice zyskują trochę czasu dla siebie, a dzieci w tym czasie uczą się różnych ciekawych i kreatywnych rzeczy.

Góry to nie tylko wspinaczka, treking czy hiking

Będąc w górach nie musimy rezygnować z zabawy w wodzie. Możesz zdecydować się na wakacje z dzieckiem w miejscowościach, w których znajdują się aquaparki, czyli np. w Zakopanem, lub w Bukowinie Tatrzańskiej, gdzie skorzystasz z kompleksu termalnego. Takie wakacje nad jeziorem z małym dzieckiem będą udane, nawet jeśli nie dopisze pogoda.

W Beskidzie Śląskim oraz Sądeckim znajdziesz też wiele miejscowości, takich jak Wisła czy Gródek nad Dunajcem, gdzie wypoczniesz nad jeziorem. Wakacje nad jeziorem z dziećmi warto spędzić też w Rożnowie lub w Gorczycach na Podlasiu. W pobliżu tych miejscowości znajdziesz urokliwe akweny, gdzie z całą rodziną wybierzesz się w rejs, na ryby oraz spływy kajakowe.

Możesz też się zdecydować na urlop w Bielsku-Białej, gdzie wjedziesz całą rodziną na Szyndzielnię dolną stacją kolejki gondolowej. Z Szyndzielni dojdziesz w niecałą godzinę na Klimczok – szczyt górski, leżący w północno-wschodniej części Pasma Baraniej Góry w Beskidzie Śląskim. Bardziej wymagające wycieczki na najwyższe szczyty Beskidu Śląskiego, czyli np. na Skrzyczne oraz Baranią Górę polecamy rodzicom nieco starszych dzieci, które nieraz brały udział w kilkugodzinnym trekkingu. Na Skrzyczne można też wjechać wyciągiem krzesełkowym ze Szczyrku. Na Baranią Górę warto dojść ze względu na niesamowite widoki oraz bliskość źródeł Wisły.