Gdzie na wakacje w 2019? Gruzja najlepszym miejscem na urlop!

Klasztor pod górą Kazbek

Niektórzy z nas wyczekując nadejścia upragnionego lata, już rozmyślają nad tym, gdzie wyjechać na wakacje. Nic dziwnego, bo beztroski urlop to w końcu odpoczynek od problemów, jakie ma się na co dzień. Obierając kierunek, warto jednak się otworzyć na takie rejony świata, które nie są tak oblegane przez innych turystów, jak choćby Gruzja. Wakacje odbyte tam, mogą być równie atrakcyjne co wyjazd do Hiszpanii, Włoch czy Turcji, a to za sprawą bogatej kultury, ciekawych mieszkańców oraz niezwykłych miejsc i zabytków.

Zaczerpnięcie gruzińskiej gościnności może być tym, czego potrzebujesz, co tym bardziej się przełoży na udany wypoczynek i miło spędzone chwile razem ze swoimi bliskimi.

Gruzja wczasy 2019 – dlaczego warto pojechać tam na wakacje?

Już od dobrych kilku lat Polacy odbywają urlopy wypoczynkowe w Gruzji. Czy to za sprawą malowniczych widoków, czy gościnności Gruzinów, miejsce to przyciąga z każdym rokiem coraz więcej naszych rodaków. Dobrobyt i urodzajność tego kraju docenią przede wszystkim Ci, którzy chcą odpocząć z dala od zachodnioeuropejskiej cywilizacji. Jakie więc zalety skrywa Gruzja i dlaczego tam warto wyjechać na wczasy?

Gruzja ma w sobie tyle uroku i piękna, które trzeba koniecznie zobaczyć. Szczególnie gdy turyści będą chcieli się udać do stolicy Tbilisi, czy innych zabytkowych miast jak: Mccheta, Batumi, Kutaisi czy Gori. Miejsca te potrafią zachwycić zapierającymi dech w piersi widokami, a także zabytkami, mającymi długą i ciekawą historię, które poznacie najlepiej podczas zorganizowanej wycieczki. Gruzja pod tym względem ma wiele do zaoferowania, nie zapominając także o tym, że atrakcją turystyczną może być też sama natura. Rezerwat Satapili znajdujący się niedaleko Kutaisi przepełniony jest lasami reliktowymi typu kolchidzkiego, gdzie można podziwiać piękne bukszpany, cisy i buki. Tym osobom, którym będzie jeszcze mało przyrody, poleca się udanie do parku narodowego Lagodechi, znajdującego się u podnóża głównego pasma Kaukazu.

Spośród atrakcji w trakcie organizowanej wycieczki, Gruzja może się przed Wami otworzyć za sprawą znakomitej kuchni. Słynny placek Chaczapuri na czele, w towarzystwie lokalnego wina to potrawy, które tam smakują najlepiej. Udając się w podróż w ramach kilkudniowej wycieczki, Gruzja ukaże całe mnóstwo przysmaków, które złożą się na bogatą kulinarną ucztę. Wieczorami na suto podanej kolacji pełnej lobiani, badridżani, kebabów i szaszłyków, towarzyszyć będą też tańce gruzińskie i muzyka, które wnet wprowadzą klimat oraz ciepłą atmosferę.

Twierdza Narikala w Tbilisi
Gdzie na wakacje w 2019? Gruzja najlepszym miejscem na urlop!

Gruzja – wakacje, które dostarczą wrażeń i niezapomnianych wspomnień

Udając się na urlop, wielokrotnie wierzymy, że odbędziemy podróż naszych marzeń. Taki czas bowiem daje wiele satysfakcji i pozwala odpowiednio odprężyć się przed pracą, przełamując też monotonie codziennego życia. Warto pod tym względem przemyśleć swój wybór gdzie się wyjedzie na upragniony wypoczynek. Kiedy będziesz planować wyjazd na wschód, powinieneś zwrócić uwagę na to, co może dostarczyć Ci Gruzja. Wakacje tam to szansa na odbycie podróży, o której nie zapomnisz, zupełnie wsiąkając w tamtejszą kulturę, majestatyczne widoki oraz poznając ciepło uderzające od tamtejszych ludzi.

Zorganizowana podróż, gwarancją satysfakcji i bezpieczeństwa

Planując wyjazd, dobrze jest się zabezpieczyć i polegać na zaufanym, profesjonalnym biurze podróży. Do takich należą między innymi Bezkresy, które wyspecjalizowane są w organizacji wycieczek we wschodnie regiony Europy. Przemyślany plan wyjazdu oraz dobra logistyka to kluczowe aspekty, o które będą w stanie zadbać. Razem z biurem Bezkresy będziecie mogli zorganizować Gruzja wczasy 2019 w takiej formie, o jakiej zawsze marzyliście – pełne atrakcji i niezapomnianych przeżyć.