Dolne Powiśle oraz Bieszczady – gdzie wybrać się na urlop?

Szukasz atrakcyjnych turystycznie miejscowości, leżących na terenie Dolnego Powiśla, gdzie znajdują się szlaki turystyczne? A może planujesz wyjazd w Bieszczady, czyli w jedno z piękniejszych zakątków Polski? Zobacz które miejscowości w tych regionach warto odwiedzić.

Kwidzyn – piękna stolica Dolnego Powiśla

Kwidzyn to stolica Dolnego Powiśla i jeden z najciekawszych punktów, znajdujących się na turystycznej mapie województwa pomorskiego. W 2013 roku na Wiśle w Kwidzynie został zbudowany most, który znacznie usprawnił poruszanie się po tej miejscowości. Historyczna stolica Pomezanii charakteryzuje się malowniczymi krajobrazami, pośród których można doszukać się licznych zalesionych pagórków, rzek i urokliwych strumieni oraz licznych jezior i stawów. Wypoczynkowi w Kwidzynie sprzyjają wytyczone szlaki turystyczne, które z pewnością przypadną do gustu miłośnikom aktywnego spędzania wolnego czasu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby całą rodziną odwiedzić Kwidzyn. Noclegi w tej miejscowości warto zarezerwować z odpowiednim wyprzedzeniem, zwłaszcza w sezonie. Dzięki temu można uniknąć sporo nerwów. Ceny za nocleg wahają się między 30 a 60 złotymi.

Myczkowce – przystanek w Bieszczadach

Myczkowce to wieś w Polsce położona w województwie podkarpackim, w której podczas badań archeologicznych w latach 2016-2017 odkryto ślady wcześniejszej osady, datowanej wstępnie na okres od X do XII wieku. W Myczkowcach znajduje się sieć szlaków spacerowych, w tym żółty szlak prowadzący do miejscowości Orelec, w pasmo górskie Żuków, przez Olszanicę, obok schroniska Rudenka i miejscowość Wygnanka, zielony szlak łącznikowy z Żukowa przez Uherce Mineralne oraz zielone ścieżki przyrodnicze, niebieski szlak spacerowy okalający Jezioro Myczkowskie oraz zielony pieszy szlak górski Zagórz – Lesko – Wołkowyja – Krysowa. Bezpośrednio w okolicy Myczkowic znajduje się Bieszczadzki Park Narodowy.

Miejscowość warto odwiedzić w sezonie wraz z całą rodziną. Dzięki zaporze wodnej na Sanie u stóp dawnego Grodziska, która została wybudowana latach 1956–1960 w miejscowości powstało Jezioro Myczkowskie. To sztuczne jezioro sprzyja rozwojowi rekreacji i wypoczynku w całej okolicy. Cieszy się popularnością wśród wielbicieli sportów wodnych i miłośników odpoczynku przy akwenach. Myczkowce noclegi znajdują się na każdym kroku. Dzięki dostępowi do wody w miejscowości powstały liczne ośrodki wypoczynkowe, domki wczasowe oraz pola campingowe. Na terenie Myczkowca znajduje się też harcerski ośrodek wypoczynkowy, gospodarstwa agroturystyczne, basen kąpielowy oraz stadnina koni „Eden” w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym „Caritas”, który powstał na terenie dawnych koszar wojskowych. W ośrodku znajduje się kolekcja 140 makiet cerkwi greckokatolickich, prawosławnych i kościołów rzymskokatolickich z Polski, Słowacji i Ukrainy.